GÖREV TAZMİNATI UZMAN JANDARMALARINDA HAKKIDIR.
DEGERLİ ARKADAŞLAR AŞAĞIDAKİ METNİ KOPYALAYARAK MAİL ADRESLERİNE TOPLUCA LÜTFEN GÖNDERELİM.
info@akparti.org.tr
bilgi@iyiparti.org.tr
chp@chp.org.tr
bilgi@mhp.org.tr
KONU : GÖREV TAZMİNATI UZMAN JANDARMALARINDA HAKKIDIR. 24 Mart 2023
Sayın Cumhurbaşkanımız, Milli Savunma Bakanımız ve İçişleri Bakanımızdan, Binbaşı ve Astsubaylara vermeyi planladıkları ve şuan mecliste olan tazminat teklifine Uzman Jandarmaların da dâhil edilmesini bekliyoruz. Askeri hiyerarşiyi bozmadan adil ve hakkaniyetli bir şekilde Jandarma teşkilatında Muvazzaf ve astsubay kadro ve görevlerinde çalışan ve astsubaylar gibi aynı okulu okuyan ve aynı dersleri gören Uzman Jandarma Okulundan mezun olan Jandarmanın Üç Muvazzaf rütbeli personelinden biri olan Uzman Jandarmalara Astsubaylara verilecek olan Tazminatın verilmesini talep ediyoruz.
Vatan savunmasında en önde yer alarak canını ortaya koyan Uzman Jandarmalar haklarını alırken de önde olmak istiyorlar. Ülkemizin en ücra köşelerinde dağda, bayırda, sınır ötesinde; kar, kış, yağmur, çamur, deprem, Sel ve doğal afet demeden çalışan Uzman Jandarmalar, masa başında çalışanlarla bir tutulmak istemiyorlar. Önce vatan, önce işimiz diyen Uzman Jandarmalar da tazminat teklifine eklenmesini bekliyorlar. Diğer Rütbelere verilip te Uzman Jandarmalara tazminat konusunda hak ettiklerinin verilmemesi, TSK'ya ve Jandarmaya olan aidiyet duygularının zedelenmesine neden olmaktadır.
Şuan Mecliste olan teklifin sadece Subay ve Astsubayları kapsaması aynı işi yapan aynı ortamda çalışan gerektiği zaman Şehit ve gazi olmaktan onur duyan Uzman Jandarmaların, teklifte yer almaması çok üzücü ve yıkıcı sonuçlarının olacağı aşikârdır.
TSK’ya gidiyoruz Uzman Jandarmalar İçişleri Bakanlığına Bağlısınız İçişleri Bakanlığına gidiyoruz Özlük Haklarınız 926 Sayılı Personel Kanununda belirtilen Jandarmada görevli Subay ve astsubaylar gibi TSK da çıkacak olan Özlük Haklarına tabisiniz diyorlar. Uzman Jandarmalar Hangi bakanlığa bağlı personeldir bizler özlük haklarımızı kimden talep edeceğiz. Bizler TSK ‘nın veya Jandarmanın neresindeyiz.
Bu talebimiz 30.000 Uzman Jandarma ve yaklaşık 300.000 bin ailesi adına talep edilmektedir. Uzman Jandarmalara yapılan haksızlığın önüne geçilmesini devletimizden istiyoruz.