MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN
Milletimizin başı sağ olsun hepimizin başı sağ olsun en yakınını kaybeden meslektaşlarımın arkadaşlarımın başı sağ olsun.
Acımız büyük, Acımız yıkıcı Acımız çok derin,
İsimlerini saymayacağım görev yaptığımız beraber çalıştığımız aynı kaderi paylaştığımız gece gündüz nefes aldığımız birbirimize sırtımızı dayadığımız birbirimize ailemizi çocuklarımıza emanet ettiğimiz 60' a yakın Jandarma kardeşlerimizi meslektaşlarımızı maalesef depremde kaybettik.
Allah rahmet eylesin mekanlarını cennet eylesin nurlar içinde yatsınlar inşallah.
Meslektaşlarımızı kaybetmekle birlikte birçok arkadaşımızın da bölgede bulunan illerde maalesef en yakınlarına kaybettiler.
Büyük felaket Asrın felaketi 10 ilimizle birlikte tüm Türkiye'yi yasa boğmuştur acıyı 81 ilimiz aynı anda hissetmiş ve hissetmeye devam etmekteyiz.
Allah'ım bir daha böyle bir acıyı böyle bir felaketi ne ülkemize ne de dünya ülkelerine göstermesin.
Hep birlikte bu felaketten ders alarak ayağa kalkmaya çalışmalıyız.
EMUJAD sayfasını takip eden tüm arkadaşlarımızdan şunu rica ediyorum.
Deprem bölgesinden etkilenmeyen diğer 71 ilde görevli Subay, Astsubay, umUzman Jandarma ve uzman erbaş kardeşlerimden deprem bölgesinde etkilenen arkadaşlarımıza maddi ve manevi destek olmalarını özellikle istirham ediyorum.
Bölgede mağdur olan Öncelikle meslektaşlarımızın barınma ve gıda ihtiyaçları karşılanması gerekmektedir ayrıca bölgede ki meslektaşlarımızın acil ihtiyaçlarının karşılanması için maddi olarak hepimizin bağışlarına ihtiyaçları vardır.
Az çok demeden lütfen bağış yapalım. Bağışlarınızı Devletimizin yetkili kurumlarına ve sizlere aracılık etmek için Derneğimize yatırmanız uygun olacaktır.
Biz Dernek yönetim olarak sizlerin yaptıkları bağışları depremin ilk anından bugüne kadar rütbe ayrımı yapmadan sayısız Jandarma personeli kardeşimize sizlerin gönderdiği bağışlar sayesinde maddi destekte bulunduk ve bu konuda bulunmaya da halen devam ediyoruz.
Ayrıca Ankara ve çevre iller olmak üzere şu ana kadar 49 ailemize barınma imkanı sağlanmış, bir yandan da malzeme eksiği olan ihtiyacı olan ailelerimize destek vermeye çalışmaktayız.
Bizde şu an sıcak yatağımızda kaloriferli evlerimizde çoluğumuzla çocuğumuzla zaman geçirirken kıymetli arkadaşlarımız beraber görev yaptığı meslektaşlarımızın birçoğu soğuk havada çadırlarda bulabildilerse konteynerlerde ayakta durmaya çalışıyorlar.
Kendimizi arkadaşlarımızın yerine koyarak hepinizi duyarlı olmaya bir kez daha davet ediyorum.
Eğer siz yoksanız her zaman eksiğiz demektir hep birlikte bu enkazın altından kalkalım kıymetli arkadaşlarım.