TEMAD ZİYARETİMİZ

TEMAD GENEL BAŞKANLIĞINI TUZED GENEL BAŞKANLIĞI VE EMUJAD YÖNETİMİ OLARAK camiamızın menfaati doğrultusunda bir araya gelerek ortak irademizi ortaya koyduk.

Ayrıca bugün Türkiye Büyük millet meclisinde plan bütçe komisyonunda 3 genel başkanlık olarak tam saha presimiz devam ediyor yasa meclisten çıkana kadar mücadelemiz her koldan sürecektir inşallah 3600 ile birlikte diğer taleplerimizinde karşılanması için gayret gösteriyoruz camiamıza selam ve saygılar iletirim.

KAMUOYUNUN DİKKATİNE;

3600 Kanun Teklifini de içeren torba yasa düzenlemesinde; Asker, Polis ve Mit Mensuplarına verilen 100 TL.’lik ek ödemenin, makam tazminatı almayan sadece lise ve dengi okul mezunu polisler lehine 1200 TL. olarak artırılmasına ancak, makam tazminatı almayan lise ve dengi okul mezunu asker ve Mit mensuplarının kapsam dışında bırakılmasına itiraz ediyoruz.

Konu ile ilgili olarak TSK, Genelkurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı nezdinde gerekli itirazlarımızı ilettik. Söz konusu kanun teklifinin yeniden düzenlenmesini istiyoruz.

Lütfen açıklamalarımızı takip ediniz.

Değerli Üyelerimiz,

28.06.2022 tarihli 218 Sayılı kanun teklifine itiraz ediyoruz.

Lütfen EMUJAD Genel Başkanlığını takip ediniz.